söndag 21 januari

Publicerad 27 maj 2013 - 16:00

Svensk Jakts redaktion på Öster Malma.

Redaktionen

Det här är Svensk Jakts redaktion.

Chefredaktör och ansvarig utgivare:

Martin Källberg
Tel: 010-584 76 32
070-330 06 32
martin.kallberg@svenskjakt.se

Ansvarig print,
biträdande chefredaktör:

Lars Nilsson
Tel: 010-584 76 70
070-330 06 70
lars.nilsson@svenskjakt.se

Avdelningsassistent:

Camilla Fredriksson
Tel: 010-584 76 55
070-330 06 55
camilla.fredriksson@jagareforbundet.se

Redaktion för norra Sverige:

Lars-Henrik Andersson
Tel: 010-584 77 57
070-600 87 57
lars-henrik.andersson@svenskjakt.se

Lars-Henrik Andersson.

Redaktion för södra Sverige:

Jan Henricson
Tel: 010-584 73 40
070-339 93 40
jan.henricson@svenskjakt.se

Jan Henricsson

Ansvarig digitalt, webbredaktör:

Olle Olsson
Tel: 010-584 71 37
olle.olsson@svenskjakt.se

Olle Olsson

Redaktör regionala sidor, webbredaktör samt lokalredaktör:

Boo Westlund
Peran 1
683 94 Lakene
Tel: 070-680 04 04
Foto: Boo Westlund

Webbredaktör, nyheter, hund:

Marie Gadolin
Tel: 010-584 79 90
070-687 79 90
marie.gadolin@svenskjakt.se

Redaktion vapen & skytte, utrustning:

Ulf Lindroth
Rosåvägen 9
945 34 Rosvik
Tel: 070-380 66 85

 

Foto: Lars-Henrik Andersson

Vapenfrågor:

Filip Örnerkrans
Huntland Jakt & Bössmakeri
Brattland 333
830 10 Undersåker
Mobil: 070-239 80 04
filip@huntland.se

Filip Örnerkrans

Debattredaktionen:

debatt@svenskjakt.se

 

Frilansande medarbetare:

Bertil Lundvik bertil.skarpvreten@gmail.com, Gunnar Nilsson gunnar.nilsson@svenskjakt.se, Bernt Karlsson Tel: 0910-58 04 31 sv.jakt.norr@telia.com, Thomas Ekroth, Malou Kjellsson, Elin Brander, Henrik Falk henrik.falk@jagareforbundet.se, Måns Båth, Aake Nystedt, Rolf Svensson, Torsten Mörner, Lena Runer, Sophie Persson sophie.persson@svenskjakt.se, Jonas Malmsten jmalmsten@gmail.com

 

Prenumerations- och medlemsärenden:

Tel: 020-22 00 10 eller medlem@jagareforbundet.se
Adress: Svenska Jägareförbundet, Öster Malma, 611 91 Nyköping.

 

Redaktion:

Öster Malma, 611 91 Nyköping
redaktionen@svenskjakt.se

 

Kontakta webbredaktionen för Svensk Jakt:

webbredaktionen@svenskjakt.se

 

Produktion & layout:

TK Grafisk Form AB, Helsingborg

www.tkgrafiskform.se

 

Annonsering:

Lars Öman, Pontus Gräns, Swartling & Bergström Media AB, Stockholm

http://media.svenskjakt.se/

Riktlinjer annonser Svensk Jakt (pdf)

 

Annonsering på regionala sidor för Jägareförbundets länsföreningar och kretsar

 

Upplaga:

Svensk Jakt utkommer med tolv nummer per år, varav ett dubbelnummer.
TS-kontrollerad upplaga 2016: 119 100 ex/mån.

 

Svensk Jakt på Facebook:

@SvenskJakt

 

Svensk Jakt på Twitter:

@SvenskJakt1

 

Svensk Jakt på Instagram:

@svenskjakt

Skribent

Svensk Jakt

webbredaktionen@svenskjakt.se

Kul att du vill följa !

För att följa artiklar måste du vara medlem och inloggad på svenskjakt.se.

Om du är medlem, logga in och följ de ämnen du tycker är intressanta.

Är du inte medlem är du välkommen att teckna ett medlemskap här.

Senaste nytt

    Senaste från Annonstorget

    Läs Svensk Jakts dagliga nyhetsbrev

    Mina artiklar

    För att ta del av dina artiklar behöver du ett medlemskap med tidning hos Svenska Jägareförbundet

    Provläs Svensk Jakt
    Bläddra i senaste numret
    Byggtips!
    Så bygger du en hundgård
    För inloggade!
    Bygg ditt eget jakttorn
    Opinion
    Landets hetaste jaktdebatt
    Drömjakt
    Här finns någonstans att jaga
    Viltvård
    Så stödutfodrar du rådjur
    Jägarnas annonstorg
    Hundar, prylar och jaktmark
    Quiz
    Känner du igen hundarna?

    Mest läst

      Samtidigt på JaktPlay

      Rävkunskap
      Vad vet du om rävar och rävjakt?
      Är du jägare?
      Har du rätt kunskaper?
      Tio frågor!
      Vad kan du om våra predatorer?
      Viltolycka!
      Hur gör du när en viltolycka inträffar?
      Spårkunskap
      Vad kan du om spår och spårtecken?
      Jakttider!
      Kan du din jakttabell?
      Jakthundar!
      Känner du igen jakthundraserna?
      Älgjakt!
      Kan du något om älgar och älgjakt?
      Rådjursjakt!
      Vad har du för kunskaper om rådjursjakt med hund?
      Tio frågor
      Om lodjur och lodjursjakt
      Tio frågor
      Vad kan du om vargar och vargjakt?
      Vildsvin!
      Vad kan du om vildsvin och vildsvinsjakt?
      Fåglar!
      Känner du igen fåglarna?
      Är du viltvårdare?
      Testa dina kunskaper om viltvård.

      Svensk Jakt på Instagram

      Heta ämnen på Svenskjakt.se