lördag 20 april

Svensk Jakts redaktion på Öster Malma.

Redaktionen

Det här är Svensk Jakts redaktion.

Chefredaktör,

ansvarig utgivare:

Martin Källberg
Tel: 010-584 76 32
070-330 06 32
martin.kallberg@svenskjakt.se

Martin Källberg

Ansvarig print,

biträdande chefredaktör:

Lars Nilsson
Tel: 010-584 76 70
070-330 06 70
lars.nilsson@svenskjakt.se

Lars Nilsson

Ansvarig digitalt,

webbredaktör:

Olle Olsson
Tel: 010-584 71 37
olle.olsson@svenskjakt.se

Olle Olsson

Redaktion för norra Sverige:

Lars-Henrik Andersson
Tel: 010-584 77 57
lars-henrik.andersson@svenskjakt.se

Lars-Henrik Andersson

Redaktion för södra Sverige,

debattredaktör:

Jan Henricson
Tel: 010-584 73 40
070-339 93 40
jan.henricson@svenskjakt.se

Jan Henricson

Reporter,

webbredaktör:

Kristoffer Pettersson
Tel: 010-584 79 64
kristoffer.pettersson@svenskjakt.se

Kristoffer Pettersson

Reporter,

webbredaktör:

Per Jonson
Tel: 010-584 73 15
073-820 33 15
per.jonson@svenskjakt.se

Per Jonson

Redaktör regionala sidor,

webbredaktör:

Boo Westlund
Peran 1

683 94 Lakene

Tel: 070-680 04 04

boo.westlund@svenskjakt.se

Boo Westlund

Redaktion vapen & skytte,

utrustning:

Ulf Lindroth

Rosåvägen 9

945 34 Rosvik

Tel: 070-380 66 85

ulf.lindroth@svenskjakt.se

Ulf Lindroth

Avdelningsassistent:

Emma Gauffin
Tel: 010-584 70 24
072-514 00 24
emma.gauffin@jagareforbundet.se

Emma Gauffin

Vapenfrågor:

Filip Örnerkrans
Hallen 108
837 32 Järpen
Mobil: 070-607 01 81
fornerkrans@gmail.com

Debattredaktionen:

debatt@svenskjakt.se

Frilansande medarbetare:

Leif Andersson, Thomas B Andersson, Elin Brander, Thomas Ekroth, Henrik Falk henrik.falk@jagareforbundet.se, Marie Gadolin, Bernt Karlsson Tel: 070-338 06 33 sv.jakt.norr@telia.com, Malou Kjellsson, Christian Larsson redskapsboden@svenskjakt.se, Anders Lindkvist, Jonas Malmsten jmalmsten@gmail.com, Daniel Olausson, Lena Runer, Mattias Stedt, Rolf Svensson, Sophie Tyrsköld.

Prenumerations- och medlemsärenden:

Tel: 020-22 00 10 eller medlem@jagareforbundet.se
Adress: Svenska Jägareförbundet, Öster Malma, 611 91 Nyköping.

Redaktion:

Öster Malma, 611 91 Nyköping
redaktionen@svenskjakt.se

Kontakta webbredaktionen för Svensk Jakt:

webbredaktionen@svenskjakt.se

Produktion & layout:

TK Grafisk Form AB, Helsingborg

www.tkgrafiskform.se

Annonsering:

Lars Öman, Pontus Gräns, Swartling & Bergström Media AB, Stockholm

https://katalog.mediafacts.se/Basics/7114_10967

Riktlinjer annonser Svensk Jakt (pdf)

Annonsering på regionala sidor för Jägareförbundets länsföreningar och kretsar

Upplaga:

Svensk Jakt utkommer med tolv nummer per år, varav ett dubbelnummer (nummer 2-3).
TS-kontrollerad upplaga 2022–2023: 120.500 ex per nummer.

Svensk Jakt på Facebook:

@SvenskJakt

Svensk Jakt på Instagram:

@svenskjakt

Kul att du vill följa !

För att följa artiklar måste du vara medlem och inloggad på svenskjakt.se.

Om du är medlem, logga in och följ de ämnen du tycker är intressanta.

Är du inte medlem är du välkommen att teckna ett medlemskap här.

Mest läst

Senaste från Annonstorget

Samtidigt på JaktPlay

Läs Svensk Jakts dagliga nyhetsbrev