fredag 27 januari

Svensk Jakts redaktion på Öster Malma.

Redaktionen

Det här är Svensk Jakts redaktion.

Svensk Jakt Publicerad 27 maj 2013 - 16:00

 

Chefredaktör och ansvarig utgivare:

Martin Källberg
Tel: 010-584 76 32
070-330 06 32
martin.kallberg@svenskjakt.se

Martin Källberg

Ansvarig print,
biträdande chefredaktör:

Lars Nilsson
Tel: 010-584 76 70
070-330 06 70
lars.nilsson@svenskjakt.se

Lars Nilsson

Avdelningsassistent:

Emma Gauffin
Tel: 010-584 70 24
072-514 00 24
emma.gauffin@jagareforbundet.se

Emma Gauffin

Redaktion för norra Sverige:

Lars-Henrik Andersson
Tel: 010-584 77 57
lars-henrik.andersson@svenskjakt.se

Lars-Henrik Andersson

Redaktion för södra Sverige:

Jan Henricson
Tel: 010-584 73 40
070-339 93 40
jan.henricson@svenskjakt.se

Jan Henricson

Ansvarig digitalt, webbredaktör:

Olle Olsson
Tel: 010-584 71 37
olle.olsson@svenskjakt.se

Olle Olsson

Journalist, webbredaktör:

Kristoffer Pettersson
Tel: 010-584 79 64
kristoffer.pettersson@svenskjakt.se

Olle Olsson

Redaktör regionala sidor, webbredaktör:

Boo Westlund
Peran 1
683 94 Lakene
Tel: 070-680 04 04
Boo Westlund

Webbredaktör, nyheter, hund:

Marie Gadolin
Tel: 010-584 79 90
marie.gadolin@svenskjakt.se

Marie Gadolin

Redaktion vapen & skytte, utrustning:

Ulf Lindroth
Rosåvägen 9
945 34 Rosvik
Tel: 070-380 66 85

 

Ulf Lindroth

Vapenfrågor:

Filip Örnerkrans
Fjällgård 672
837 94 Järpen
Mobil: 070-607 01 81
fornerkrans@gmail.com

Debattredaktionen:

debatt@svenskjakt.se

 

Frilansande medarbetare:

Leif Andersson, Thomas B Andersson, Elin Brander, Thomas Ekroth, Henrik Falk henrik.falk@jagareforbundet.se, Bernt Karlsson Tel: 0910-58 04 31 sv.jakt.norr@telia.com, Malou Kjellsson, Christian Larsson redskapsboden@svenskjakt.se, Mattias Lilja, Anders Lindkvist, Jonas Malmsten jmalmsten@gmail.com, Daniel Olausson, Lena Runer, Mattias Stedt, Rolf Svensson, Sophie Tyrsköld.

 

Prenumerations- och medlemsärenden:

Tel: 020-22 00 10 eller medlem@jagareforbundet.se
Adress: Svenska Jägareförbundet, Öster Malma, 611 91 Nyköping.

 

Redaktion:

Öster Malma, 611 91 Nyköping
redaktionen@svenskjakt.se

 

Kontakta webbredaktionen för Svensk Jakt:

webbredaktionen@svenskjakt.se

 

Produktion & layout:

TK Grafisk Form AB, Helsingborg

www.tkgrafiskform.se

 

Annonsering:

Lars Öman, Pontus Gräns, Swartling & Bergström Media AB, Stockholm

https://katalog.mediafacts.se/Basics/7114_10967

Riktlinjer annonser Svensk Jakt (pdf)

 

Annonsering på regionala sidor för Jägareförbundets länsföreningar och kretsar

 

Upplaga:

Svensk Jakt utkommer med elva nummer per år, varav ett dubbelnummer.
TS-kontrollerad upplaga 2021–2022: 119.200 ex per nummer.

 

Svensk Jakt på Facebook:

@SvenskJakt

 

Svensk Jakt på Instagram:

@svenskjakt

Kul att du vill följa !

För att följa artiklar måste du vara medlem och inloggad på svenskjakt.se.

Om du är medlem, logga in och följ de ämnen du tycker är intressanta.

Är du inte medlem är du välkommen att teckna ett medlemskap här.

Senaste nytt

Mest läst

Senaste från Annonstorget

Samtidigt på JaktPlay

Mina artiklar

Läs Svensk Jakts dagliga nyhetsbrev

Svensk Jakt på Instagram