torsdag 28 maj

Publicerad 27 maj 2013 - 16:00

Svensk Jakts redaktion på Öster Malma.

Redaktionen

Det här är Svensk Jakts redaktion.

Chefredaktör och ansvarig utgivare:

Martin Källberg
Tel: 010-584 76 32
070-330 06 32
martin.kallberg@svenskjakt.se

Ansvarig print,
biträdande chefredaktör:

Lars Nilsson
Tel: 010-584 76 70
070-330 06 70
lars.nilsson@svenskjakt.se

Avdelningsassistent:

Camilla Fredriksson
Tel: 010-584 76 55
070-330 06 55
camilla.fredriksson@jagareforbundet.se

Redaktion för norra Sverige:

Lars-Henrik Andersson
Tel: 010-584 77 57
070-600 87 57
lars-henrik.andersson@svenskjakt.se

Lars-Henrik Andersson.

Redaktion för södra Sverige:

Jan Henricson
Tel: 010-584 73 40
070-339 93 40
jan.henricson@svenskjakt.se

Jan Henricsson

Ansvarig digitalt, webbredaktör:

Olle Olsson
Tel: 010-584 71 37
olle.olsson@svenskjakt.se

Olle Olsson

Redaktör regionala sidor, webbredaktör samt lokalredaktör:

Boo Westlund
Peran 1
683 94 Lakene
Tel: 070-680 04 04
Foto: Boo Westlund

Webbredaktör, nyheter, hund:

Marie Gadolin
Tel: 010-584 79 90
070-687 79 90
marie.gadolin@svenskjakt.se

Redaktion vapen & skytte, utrustning:

Ulf Lindroth
Rosåvägen 9
945 34 Rosvik
Tel: 070-380 66 85

 

Foto: Lars-Henrik Andersson

Vapenfrågor:

Filip Örnerkrans
Fjällgård 672
837 94 Järpen
Mobil: 070-607 01 81
fornerkrans@gmail.com

Filip Örnerkrans

Debattredaktionen:

debatt@svenskjakt.se

 

Frilansande medarbetare:

Leif Andersson, Thomas B Andersson, Elin Brander, Måns Båth, Thomas Ekroth, Henrik Falk henrik.falk@jagareforbundet.se, Bernt Karlsson Tel: 0910-58 04 31 sv.jakt.norr@telia.com, Malou Kjellsson, Christian Larsson, Mattias Lilja, Jonas Malmsten jmalmsten@gmail.com, Torsten Mörner, Gunnar Nilsson, Lena Runer, Rolf Svensson, Sophie Tyrsköld.

 

Prenumerations- och medlemsärenden:

Tel: 020-22 00 10 eller medlem@jagareforbundet.se
Adress: Svenska Jägareförbundet, Öster Malma, 611 91 Nyköping.

 

Redaktion:

Öster Malma, 611 91 Nyköping
redaktionen@svenskjakt.se

 

Kontakta webbredaktionen för Svensk Jakt:

webbredaktionen@svenskjakt.se

 

Produktion & layout:

TK Grafisk Form AB, Helsingborg

www.tkgrafiskform.se

 

Annonsering:

Lars Öman, Pontus Gräns, Swartling & Bergström Media AB, Stockholm

http://media.svenskjakt.se/

Riktlinjer annonser Svensk Jakt (pdf)

 

Annonsering på regionala sidor för Jägareförbundets länsföreningar och kretsar

 

Upplaga:

Svensk Jakt utkommer med elva nummer per år, varav ett dubbelnummer.
TS-kontrollerad upplaga 2018–2019: 117 400 ex/mån.

 

Svensk Jakt på Facebook:

@SvenskJakt

 

Svensk Jakt på Instagram:

@svenskjakt

Skribent

Svensk Jakt

webbredaktionen@svenskjakt.se

Andra läser också

Kul att du vill följa !

För att följa artiklar måste du vara medlem och inloggad på svenskjakt.se.

Om du är medlem, logga in och följ de ämnen du tycker är intressanta.

Är du inte medlem är du välkommen att teckna ett medlemskap här.

Senaste nytt

Mest läst

Mina artiklar
Provläs Svensk Jakt digitalt
Bläddra i senaste numret
Skriv en debattartikel
Här förs debatten i Jägarsverige
Gott från vilt
Tips på hur du lagar vilt på bästa sätt
Här kan du annonsera vapen
Annonstorget med allt från hundar till jaktvapen
Vi testar – på riktigt!
Svensk Jakts tester kan du lita på
Drömjakt
Här finns någonstans att jaga

Senaste från Annonstorget

Läs Svensk Jakts dagliga nyhetsbrev

Samtidigt på JaktPlay

Svensk Jakt på Instagram