söndag 19 februari

Publicerad 27 maj 2013 - 16:00 - Uppdaterad 9 februari 2017 - 10:21

Redaktionen

Svensk Jakts redaktion på Öster Malma.

Chefredaktör och ansvarig utgivare:

Martin Källberg
Tel: 0155-24 62 65
martin.kallberg@svenskjakt.se

Biträdande chefredaktör:

Lars Nilsson
Tel: 0155-24 62 25
lars.nilsson@svenskjakt.se

Avdelningsassistent:

Camilla Fredriksson
Tel: 0155-24 62 13, 070-330 06 55
camilla.fredriksson@jagareforbundet.se

Redaktion för norra Sverige:

Lars-Henrik Andersson
Tel: 070-600 87 57
lars-henrik.andersson@svenskjakt.se

Lars-Henrik Andersson.

Redaktion för södra Sverige:

Jan Henricson
Tel: 0381-130 71
mobil: 070-339 93 40
jan.henricson@svenskjakt.se

Jan Henricsson

Webbredaktör, lokalredaktör:

Olle Olsson
Tel: 0271-154 88
olle.olsson@svenskjakt.se

Olle Olsson

Redaktör regionala sidor, lokalredaktör:

Boo Westlund
Peran 1
683 94 Lakene
Tel: 070-680 04 04
Foto: Boo Westlund

Webbredaktör, nyheter, hund:

Marie Gadolin
Tel: 070-687 79 90
marie.gadolin@svenskjakt.se

Webbredaktör

Lars Adrians
Tel: 070-222 92 92
lars.adrians@svenskjakt.se

Redaktion vapen & skytte, utrustning:

Ulf Lindroth
Rosåvägen 9
945 34 Rosvik
Tel: 070-380 66 85

 

Foto: Lars-Henrik Andersson

Vapenfrågor:

Filip Örnerkrans
Huntland Jakt & Bössmakeri
Brattland 333
830 10 Undersåker
Mobil: 070-239 80 04
filip@huntland.se

Filip Örnerkrans

Debattredaktionen:

debatt@svenskjakt.se

 

Frilansande medarbetare:

Bertil Lundvik bertil.skarpvreten@gmail.com, Gunnar Nilsson gunnar.nilsson@svenskjakt.se, Bernt Karlsson Tel: 0910-58 04 31 sv.jakt.norr@telia.com, Thomas Ekroth, Sten Christoffersson www.naturredaktionen.se, Malou Kjellsson, Elin Brander, Henrik Falk, Måns Båth, Aake Nystedt, Rolf Svensson, Torsten Mörner, Lena Runer, Sophie Persson, Jonas Malmsten.

 

Prenumerations- och medlemsärenden:

Tel: 020-22 00 10 eller medlem@jagareforbundet.se
Adress: Svenska Jägareförbundet, Öster Malma, 611 91 Nyköping.

 

Redaktion:

Öster Malma, 611 91 Nyköping
redaktionen@svenskjakt.se

 

Kontakta webbredaktionen för Svensk Jakt:

webbredaktionen@svenskjakt.se

 

Produktion & layout:

TK Grafisk Form AB, Helsingborg

www.tkgrafiskform.se

 

Svensk Jakt utkommer med elva nummer per år.
TS-kontrollerad upplaga 2015: 120 500 ex/mån.

 

Svensk Jakt på Facebook:

@SvenskJakt

 

Svensk Jakt på Twitter:

@SvenskJakt1

 

Svensk Jakt på Instagram:

@svenskjakt

Kul att du vill följa !

För att följa artiklar måste du vara medlem och inloggad på svenskjakt.se.

Om du är medlem, logga in och följ de ämnen du tycker är intressanta.

Är du inte medlem är du välkommen att teckna ett medlemskap här.

Opinion
Landets hetaste jaktdebatt
Tio frågor
Vad kan du om våra predatorer?
Podcast
Landets största podcast om jakt
Hundfakta
Så går det för din hundras
Jägarnas annonstorg
Hundar, prylar och jaktmark
Provläs Svensk Jakt
Bläddra i senaste numret
Stödutfodring
Så stödutfodrar du rådjur
Drömjakt
Här finns någonstans att jaga
Viltrecept
Vilt, klimatsmart och gott
Quiz
Känner du igen hundarna?

Samtidigt på JaktPlay

Senaste från Annonstorget

Tio frågor!
Vad kan du om våra predatorer?
Rävkunskap
Vad vet du om rävar och rävjakt?
Är du jägare?
Har du rätt kunskaper?
Fåglar!
Känner du igen fåglarna?
Älgjakt!
Kan du något om älgar och älgjakt?
Tio frågor
Vad kan du om vargar och vargjakt?
Rådjursjakt!
Vad har du för kunskaper om rådjursjakt med hund?
Jakttider!
Kan du din jakttabell?
Viltolycka!
Hur gör du när en viltolycka inträffar?
Jakthundar!
Känner du igen jakthundraserna?
Vildsvin!
Vad kan du om vildsvin och vildsvinsjakt?
Spårkunskap
Vad kan du om spår och spårtecken?

Prenumerera på vårt dagliga nyhetsbrev

Svensk Jakt på Instagram